Haber

Zekeriya Yapıcıoğlu ve Mustafa Destici’nin el ele poz vermesi Demirtaş’ı rahatsız etti

Cumhurbaşkanlığı 2. cinsiyet seçimlerinde ipi eline alan Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasında ortaya çıkan bir görüntü büyük yankı uyandırdı. Söz konusu görüntüde HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriye Yapıcıoğlu ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici el ele poz vererek kalabalığa selam verdi.

DEMİRTAŞ’TAN BOMBA YORUMU

Bu fotoğrafa dikkat çeken bir diğer yorum da aktif siyaseti bıraktığını açıklayan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan geldi. HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu’nu HDP ile birlikte yola çıkmaya davet eden Demirtaş, “HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Bey’i avukatlık yıllarımdan tanıyorum, kendisine şunu belirtmek isterim: Kürt eli Mustafa Destici’dir. Saray bahçesinde bir Kürt siyasetçi için idam sloganları atılırken, “Bugün gidip tutmanız gereken el, Meclis’teki HDP’li milletvekillerinin elidir. Kirli oyunlara itibar etmeden hiçbirimiz halkımızın çıkarlarına odaklanmamalıyız. Umarım bu mesajlarım tarihi önemi açısından cevaplanır” dedi.

“BEN HDP’LİYİM VE BÖYLE KALMAYI DEVAM EDECEĞİM”

Artı Gerçek’ten İrfan Aktan’a verdiği röportajda karşı partiye geçip geçmeyeceği sorusuna yanıt veren Demirtaş, “Seçimlerden sonra sonuç ne olursa olsun etkin siyasi çalışma yapmayacağımı Genel Merkezimize aylar önce söyledim. .Hala aynı fikirdeyim.Bizim özgüvenimiz ve başarımızla süreci tamamlayacağınıza inanıyorum ve bu konuda hepsine güveniyorum.Partimize yönelik eleştiri ve önerilerimin hepsi iyi niyetli,uysal ve maksatlıdır. Kimse benim eleştirilerimi HDP’yi baltalamak için kullanmaya kalkmasın. Ben HDP’liyim ve HDP’ye de devam edeceğim. Bunu herkesin iyi bilmesini istiyorum” dedi.

kestelhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu