Haber

Rusya: ABD’nin Ukrayna ile ilgili açıklamaları, stratejilerinin başarısız olduğunu ortaya koyuyor

Rusya’nın Washington Büyükelçiliği Telegram hesabından yapılan açıklamada, “ABD kamuoyunun Ukrayna politikasına verdiği desteğin gözle görülür şekilde azalmasına rağmen, Beyaz Saray temsilcisinin Ukrayna’ya yardımın devam etmesi yönündeki yeni açıklaması dikkatimizi çekti. Kiev’e mümkün olan her şekilde ve her şeyden önce yeni silah tedariki konusunda yardım edilmesi gerektiği konusundaki ısrarı, Washington’un Ukrayna stratejisinin başarısız olduğunu kabul etmesinden başka bir şey değildir. Yine de Amerikalılar her şey yolunda ve plana göre gidiyormuş gibi davranmaya devam ediyor. ABD’nin reklamını yaptığı karşı taarruzun başarısızlığa uğradığı konusunda hemfikir olan uzmanların sayısı ABD içinde bile artıyor.”o dedi.

açıklamada, “Washington’dakileri Ukrayna krizi konusunda kararlarını vermeye çağırıyoruz. Rusya’ya karşı savaş alanında zafer hayali hedefi doğrultusunda atılan tüm adımların sadece çatışmanın tırmanmasına ve yeni kayıplara yol açtığını görmenizi istiyoruz.” kullanıldı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik Katılım Koordinatörü John Kirby, kamuoyu ne olursa olsun Kongre’nin Ukrayna’ya askeri yardımı sürdürmesini talep edeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu