Haber

Muş’taki tüm binaların durumu kayıt altına alındı

Muş Belediyesi bünyesinde görev yapan bir teknik eleman, 17 mahalledeki tüm binaların durumunu kayıt altına alıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, aralarında inşaat mühendisleri ve teknikerlerin de bulunduğu 24 işçi 7 bin bina tespit etti.

Belediye Başkanı Feyat Asya, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Muş’ta herhangi bir hasar oluşmadığını ancak olası afetlere karşı bu çalışmayı başlattıklarını belirtti.

İncelemeler sonucunda toplanan verilerin ilgili kurumlarla paylaşılacağını kaydeden Asya, şunları kaydetti:

“Deprem felaketine karşı üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için tüm imkanlarımızı seferber etmeye çalışıyoruz. Meclis toplantımızda imar planları ile ilgili radikal kararlar aldık. Alınan kararların gerçeğe uygun olmasını sağlayarak şehrimizin ve insanımızın geleceğine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Deprem sonrası 24 işçiyi şehrimize görevlendirdik.Şu anda şehrin envanterini çıkarıyorlar.Ekip arkadaşlarımız genel durum, binalarda katların güzelleştirilmesi vb. konularda gerekli çalışmaları yapıyorlar. Şu ana kadar 7 bin bina tespit edildi. Bunları kısa sürede tamamlayıp, ilgili kurumlarla paylaşarak, yapılması gereken işlerin planlarını yapacağız.”

haberbigadic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu