Haber

Motosiklet sürücüleri ve motosiklet sürücüleri, öldürülen Samet Özgül için adalet istedi

Başkentte bir araya gelen moto kuryeler ve motosiklet sürücüleri, trafikte tartıştığı kişiler tarafından bıçaklanarak öldürülen motosikletli kurye Samet Özgül için adalet istedi.

Atatürk Orman Çiftliği’ndeki bir kafenin otoparkında toplanan motokuryeler, Samet Özgül’ün öldürüldüğü Yenimahalle İvedik Caddesi’ne kadar konvoy oluşturdu.

Sürücüler motosikletlerine ve ceketlerine “Samet Özgül için adalet istiyoruz” pankartı asarken, olay yerinde Özgül’ün kaskına da karanfil bıraktı.

Özgül’ün kız kardeşi Berna Özgül, gazetecilere yaptığı açıklamada Özgül’ün, 5 Kasım 2022 akşamı işe giderken kırmızı ışıkta geçtiği için uyardığı 3 kişinin bıçaklı saldırısına uğraması sonucu hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Sadece bir kişinin tutuklu yargılandığını, diğer ikisinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını belirten Özgül, “İkinci duruşmamız 13 Eylül saat 14.00’te yapılacak. Aile olarak bu üç kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını istiyoruz. En ağır cezalarla yargılansın, diğer Samet’ler ölmesin, başka canlar kaybolmasın.” Samet Özgül için adalet istiyoruz.” dedi.

Anne Hacer Baran da adaletin yerini bulması çağrısında bulundu.

Konvoy, Ankara Motosikletli Kuryeler Derneği, Ankara Motosiklet ve Kampçılık SporKulüp, Motosiklet Organizasyonları Derneği üyeleri ve şehir dışından gelen motosiklet sürücüleri ile güçlendirildi.

haber-sarayonu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu