Haber

İzmir’de dayanışma noktaları var

İzmir’de dayanışma noktaları var

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yoksulluğun yoğun yaşandığı bölgelerde sosyal hizmet merkezi olarak faaliyet göstermek üzere hizmete açtığı Bizİzmir Dayanışma Noktaları’nda 1.550 kişiye ebeveyn tutumu, gıda güvenliği ve hijyen, konut kazaları ve ilk yardım konularında eğitim verildi. Ağız ve diş bakımı öncesi tarama hizmetinden 920 vatandaş yararlandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik vizyonu kapsamında hayata geçirilen ve dezavantajlı mahallelerde sosyal hizmet merkezi olarak faaliyet gösteren 11 Bizİzmir Dayanışma Noktası’nda artık eğitim ve koruyucu sağlık hizmetleri de veriliyor. Sıcak yemek dağıtımının yapıldığı dayanışma noktalarında işçiler vatandaşlara her konuda destek olmak için yoğun çaba harcıyor. 11 Eylül-31 Ekim tarihleri ​​arasında 1.550 kişiye ebeveyn tutumu, gıda güvenliği ve hijyen, ev kazaları ve ilk yardım konularında eğitim verildi. Ayrıca Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı iş birliğiyle 920 vatandaş ağız ve diş bakımı öncesi tarama hizmetinden yararlandı.

Bizİzmir Dayanışma Noktaları, 2019 yılından bu yana 70 mahallede sosyal çalışmalarla tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara 3 milyon 900 bin kişiye sıcak yemek yardımı sağladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu